Dolgi Trimesečni slaščičarski tečaj La Ganache

Dolgi Trimesečni slaščičarski tečaj La Ganache z začetkom 22 oktobra 2019 in zaključkom 28 januarja 2020 v Ljubljani, kjer bo potekala tudi celotna izvedba.

Zagotovilo kakovosti seminarja

V pričujočem času je še posebej pomembno, da se profesionalno ravnamo po geslu »manj je več«. Bolje manj vložkov, a ti morajo biti kakovostni in z zagotovljenim uspehom. Na tak način deluje slaščičarstvo blagovne znamke LA GANACHE, ki je tudi samo začelo s premišljenim vložkom v zagotovljeno kakovost z dolgoletnim izobraževanjem in prakso v Parizu. Zato tudi je LA GANACHE v Sloveniji postal sopomenka za sodobne, zdrave in božansko okusne slaščice. Obenem je znan tudi po svojih izobraževalnih dejavnostih tako doma kot preko državnih meja. V tem smislu z veseljem postrežemo z nekaterimi referencami: protokolarne storitve na Brdu pri Kranju, Vila Prešeren Bled,Vila Bled, Hiša kulinarike Jezeršek, hotel Dvor Jezeršek, hoteli Bernardin, Kongo HC, hotel Paka, vila Herberstein, ljubljanski Dulcis caffe, čokoladnica de Ponte v Kopru in slaščičarna Zagreb v Zagrebu.

Namen seminarja

Dolgi Trimesečni slaščičarski tečaj LA GANACHE je, kot pove že naziv, namenjen strokovnjakom in strokovnjakinjam na področju slaščičarstva, bodisi tistim, ki začenjajo in bi radi svoje šolsko poznavanje slaščičarske veščine nadgradili, bodisi onim, ki imajo za seboj že več ali manj let prakse in si želijo novih prijemov in novih receptov. Kljub strokovni zasnovi seminarja pa se lahko pridružijo tudi bolj izurjene ljubiteljice in ljubitelji domače slaščičarske umetnosti.

Vsebina seminarja

Slaščičarsko izobraževanje ima petnajst (15) tematskih sklopov, ki vključujejo pripravo slaščic in sladic (sladka jed, ki jo običajno postrežemo po obedu ali drugem obroku hrane), v posameznem primeru pa je tema še posebej posvečena tudi pripravi osnove (denimo testa ali vrste slaščice na splošno). Program je zastavljen tako, da pridobljene spretnosti in znanje ter seveda recepture zadostujejo za pripravo celovitega slaščičarskega asortimenta. Skupaj bodo udeleženke in udeleženci pridobili 60 receptov.

Vsak/a udeleženec/ka dobi: kuharsko bluzo, predpasnik in kapo, sproti pa recepture.

  1. Francoski rogljički – listnato kvašeno testo
  2. Minjoni
  3. Piškoti
  4. Male pite
  5. Pite
  6. Male tortice
  7. Torte
  8. Sladoled
  9. Sladice v čašah
  10. Slane pite Quiches
  11. Listnato testo in sladice z listnatim testom
  12. Restavracijske sladice.
  13. Macarons
  14. Sladice/slaščice na osnovi čokolade
  15. Praline – čokoladni bomboni
  16. Baguette

Struktura izobraževanja

Izobraževanje traja tri (3) mesece, seminarska srečevanja potekajo dvakrat tedensko po pet (5) ur z dodatnimi osmimi (8) urami (skoraj) vsako drugo soboto. Tedenska izvedba poteka ob torkih in petkih med 16.30 in 21.30 uro, ob nedeljah med 8. In 16. uro. Skupno mesečno delo tako obsega med 45 in 55 ur, celotna seminarska kvota pa je 148 ur. Prvi dan je uvodoma namenjen predstavitvi programa in splošnim usmeritvam pri delu. Zaključni dan v mesecu januar to je torek 28.01.2020, je slavnosten, s podelitvijo diplom. Diploma je pridobljena z udeležbo in s pozitivno ocenjeno in komentirano samostojno pripravo treh slaščičarskih izdelkov, narejenih v enem seminarskem dnevu (8 ur).

Prijave na seminar

Prijave sprejemamo do zapolnjenosti mest in do največ deset tečajnikov. Tečaj se bo izvajal v primeru minimalne prijave, petih tečajnikov.
Dodatne informacije o tem ali drugih izobraževanjih LA GANACHE dobite pri chefu Naserju Gashiju na telefonski številki 031 533 975. Prijavite se z elektronsko prijavnico ali s po pošti poslano prijavnico, ki jo izpolnite po sledečem vzorcu:
Ime in priimek:
Stalno bivališče:
Zaposlen/zaposlena pri:

Dodatne informacije o tem ali drugih izobraževanjih LA GANACHE dobite pri chefu Naserju Gashiju na telefonski številki 031 533 975 ali e- naslovu gashi@laganache.eu

Vabljeni!

Dodaj odgovor